• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Email Drukuj PDF

Najnowsze zdobycze techniki w Jaśle

 

Jasielski Dom Kultury zaprasza na ?Festiwal Nauki w Jaśle?, organizowany w dniach 17 ? 18 czerwca br. W tym czasie prowadzone będę ciekawe eksperymenty, odbędą się niecodzienne pokazy.

Odwiedzający JDK mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki i z nich skorzystać. Będzie można sterować samolotem, korzystając z symulatorów lotu, dokonać pomiaru mocy kończyn dolnych (tzw. test Wingate?a), zdiagnozować zmiany tętna podczas wysiłku. W ramach Festiwalu Nauki w Jaśle odbędą się również pokazy: pojazdu buggy i projektowania 3D, prezentacja działania okularów symulujących stan po upojeniu alkoholowym, zmniejszających koordynację wzrokowo ? ruchową i ograniczających zdolności motoryczne. Na kolejnym stanowisku będzie można poczuć przez chwilę, jak to jest mieć 70 lat i więcej, na innym obserwować słońce przy użyciu teleskopu Coronado.

Na zakończenie tegorocznego Festiwalu Nauki w Jaśle, w ramach ?Wybuchowej Kuchni Molekularnej? przeprowadzone zostaną eksperymenty edukacyjne oraz kulinarne - show.

Festiwal Nauki w Jaśle adresowany jest zarówno do uczniów wszystkich szczebli edukacji, jak również dorosłych. Jego celem jest zaprezentowanie doświadczeń i eksperymentów naukowych w interesujący sposób. - To nie tylko atrakcyjna forma spędzenia czasu, ale udowodnienie, że żmudne badania naukowe można zaprezentować w sposób widowiskowy. Dzięki temu nauka doskonale łączy się z zabawą i każdy chociaż na chwilę może stać się szalonym naukowcem, zamkniętym w laboratorium ? mówi Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Festiwal Nauki i techniki w Jaśle realizowany w ramach projektu pn. ?Jasielska Strefa Usług Publicznych? współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego ?Pomoc Techniczna 2007 ? 2013?. Jednym z celów tego projektu jest podniesienie jakości usług publicznych w dziedzinie kultury, zdrowia oraz edukacji.

 

kp (JDK)

 

 festiwal nauki-plakat