• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zafascynowani Nauką

Email Drukuj PDF

Zakończył się trwający dwa dni (17 – 18 czerwca br.) Festiwal Nauki w Jaśle. Organizator, przygotował wiele atrakcji, które przyciągnęły tłumy zainteresowanych.

- Festiwal Nauki w Jaśle to połączenie praktycznej wiedzy technicznej z zabawą i nauką. Widziałem zafascynowane oczy dzieci, kiedy miały do czynienia np. z ciekłym azotem czy innymi zjawiskami, miały możliwość uczestniczenia w ciekawych doświadczeniach, m.in.: obserwować słońce czy lecieć samolotem w symulatorze. Spotkanie z nauką w takiej formie pozwala dosłownie dotknąć doświadczeń, co być może przełoży się na to, że kiedyś ci młodzie ludzie zostaną naukowcami, a nawet jeśli nie, to będą mieć świadomość na czym polega doświadczenie w laboratorium – podsumowuje wydarzenie Janusz Szewczyk, dyrektor JDK.

Wśród odwiedzających Jasielski Dom Kultury byli uczniowie jasielskich szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz przedszkolaki.

Festiwal Nauki w Jaśle realizowany był w ramach projektu pn. „Jasielska Strefa Usług Publicznych” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego „Pomoc Techniczna 2007 – 2013”. Jednym z celów tego projektu jest podniesienie jakości usług publicznych w dziedzinie kultury, zdrowia oraz edukacji.

 

2 3 4
5 6 1